Zalety aparatu porcelanowego
Najnowsze

Zalety aparatu porcelanowego

Decydując się na rodzaj aparatu ortodontycznego, należy wiedzieć, że aparat metalowy jest droższy od ceramicznego. Jednak aparaty ceramiczne mogą wytrzymać nawet 10 lat, są też mniej bolesne. Koszt będzie zależał od problemu stomatologicznego i preferencji. Należy pamiętać o nitkowaniu zębów, aby usunąć plamy i zanieczyszczenia, ale można również zainstalować aparat porcelanowy, aby uzyskać bardziej atrakcyjny uśmiech – podany fragment jest dziełem zespołu redakcyjnego portalu stomatologia-rtg.pl. Shields Dental Clinic jest doskonałym miejscem, aby przejść, jeśli chcesz odzyskać swój jasny uśmiech.

Wady

Jedną z wad stosowania porcelanowych aparatów ortodontycznych jest to, że mogą one łatwo się przebarwiać. Aparaty te mają największe zamki, które mogą nie być wygodne dla niektórych osób. Łatwo się też plamią pod wpływem pewnych roztworów, w tym kawy, herbaty i wina. Nadal jednak istnieją pewne problemy z ceramicznymi aparatami ortodontycznymi, takie jak demineralizacja szkliwa zębów. Większość klinik stomatologicznych oferuje jednak opcje finansowania tych aparatów.

Inną wadą aparatów porcelanowych jest ich powolne działanie. Korekta położenia zębów może trwać dłużej niż w przypadku aparatów metalowych, ale proces ten jest znacznie łatwiejszy do opanowania. W przeciwieństwie do aparatów metalowych, nie można ich zdjąć do końca leczenia, które może trwać od jednego do dwóch lat. Oznacza to, że aparat porcelanowy może trwać znacznie dłużej, aby osiągnąć pożądany wygląd niż aparat metalowy. Aparat porcelanowy wymaga również dłuższego okresu oczekiwania niż aparat metalowy.

Aparaty ortodontyczne są mniej widoczne niż aparaty metalowe. Są one również mniej widoczne z daleka. Ponieważ aparat porcelanowy jest przezroczysty, zlewa się z kolorem zębów, więc jest mniej zauważalny niż aparat metalowy. Aparat porcelanowy jest również bardziej odporny na twarde pokarmy i uderzenia. Jeśli nie odpowiada Ci estetyka aparatu metalowego, rozważ zastosowanie aparatu porcelanowego.

Aparat ceramiczny jest również trudniejszy do czyszczenia niż aparat metalowy. Zamki ceramiczne są większe niż metalowe. Powoduje to problemy z utrzymaniem higieny jamy ustnej, a także może powodować przebarwienia zębów. Aparat ceramiczny może być również uszkodzony przez nadmierny nacisk. W przypadku rozległego leczenia lepiej zastosować aparat metalowy. Ponadto aparat metalowy jest bardziej trwały niż ceramiczny. Zawsze należy wybrać najbardziej odpowiedni aparat ortodontyczny dla swoich potrzeb i budżetu.

Koszt

Jeśli potrzebujesz leczenia ortodontycznego, ale nie możesz sobie pozwolić na wysoką cenę aparatu metalowego, to aparat porcelanowy może być rozwiązaniem. Aparat porcelanowy wtapia się w Twoje zęby i nie wyróżnia się tak jak aparat metalowy. Cena aparatu porcelanowego jest nieco wyższa niż aparatu metalowego, ale niektóre dodatkowe plany ubezpieczenia stomatologicznego pokrywają koszt aparatu porcelanowego. Można również sprawdzić, czy dany ortodonta oferuje plany spłaty z niskim oprocentowaniem lub zniżki.

Chociaż założenie aparatu porcelanowego trwa dłużej niż aparatu metalowego, może on rozwiązać wszystkie rodzaje problemów ortodontycznych. Ponieważ aparaty porcelanowe są bardziej narażone na złamanie lub pęknięcie, mogą być znacznie droższe niż aparaty metalowe. Aparaty porcelanowe wymagają również wielu wizyt u ortodonty. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o koszcie aparatu porcelanowego należy rozważyć swój budżet. Koszty ceramicznych aparatów ortodontycznych będą się różnić w zależności od stopnia zaawansowania Twojego stanu uzębienia.

Pomimo kosztów, aparaty porcelanowe są przystępne dla wielu pacjentów. Chociaż ich cena jest wyższa niż aparatów metalowych, są one warte tego w dłuższej perspektywie. W przeciwieństwie do aparatów metalowych, aparaty porcelanowe utrzymują się znacznie dłużej. Wielu pacjentów uważa, że może spłacić plan leczenia za pomocą elastycznego konta wydatków lub konta oszczędnościowego. Plan leczenia aparatem ceramicznym może zaowocować piękniejszym uśmiechem niż w przypadku aparatu metalowego. A ponieważ aparaty ceramiczne są bardziej atrakcyjne niż metalowe, czas ich noszenia jest o połowę krótszy.

Koszt leczenia ortodontycznego różni się w zależności od położenia geograficznego i rodzaju aparatu. Aparaty dla dorosłych kosztują w Nowym Jorku średnio 6000 dolarów, a te umieszczane za zębami jeszcze więcej. Jeśli jednak mieszkasz w Nowym Jorku, nadal możesz zdecydować się na mniej kosztowną opcję. W końcu Twoją najlepszą opcją mogą być clear aligners lub aparaty lingwalne. Jeśli nie chcesz płacić fortuny, możesz również rozważyć aparaty lingwalne, które są ukryte za zębami.

Trwałość

Jeśli wolisz mniej zauważalny wygląd i bardziej dyskretny wygląd, to aparat porcelanowy jest dla Ciebie dobrą opcją. Aparaty te wykonane są z porcelany, która ma półprzezroczysty biały kolor. Prawie całkowicie wtapiają się w zęby i są często bardziej trwałe niż aparaty metalowe. Aparaty ceramiczne są również łatwiejsze do usunięcia i nie uszkadzają szkliwa zębów. Podczas gdy aparaty metalowe mogą z czasem zarysować zęby, aparaty ceramiczne nigdy nie uszkodzą szkliwa.

Istnieje kilka wad aparatów ceramicznych. Chociaż są one bardziej wytrzymałe niż aparaty metalowe, mają tendencję do łatwiejszego łamania się i odpryskiwania. Może to opóźnić proces prostowania zębów. Są one również bardziej podatne na przebarwienia, a ich częsta wymiana może sprawić, że będą droższe. Oznacza to częstsze wizyty u ortodonty. Aparaty ceramiczne stosowane są najczęściej na przednich zębach. Nie oznacza to jednak, że nie są one trwałe.

Koszt aparatu ceramicznego jest wyższy niż aparatu metalowego. Oznacza to, że możesz nie być w stanie pozwolić sobie na ich założenie bez planu ortodontycznego. Dodatkowo, możesz nie być w stanie używać tych aparatów, jeśli masz skomplikowany przypadek. Można jednak zaoszczędzić pieniądze na kosztach aparatów ceramicznych, korzystając z ubezpieczenia stomatologicznego. Aparaty ceramiczne są jednak również mniej trwałe niż metalowe. Mogą się złamać lub zejść, jeśli jesteś bardzo aktywny.

Główną wadą ceramicznych aparatów ortodontycznych jest to, że nie są one tak odporne na nacisk jak aparaty metalowe. Mogą się złamać, powodując uszkodzenie zębów, co dla wielu osób nie jest pożądane. Są one również droższe w utrzymaniu czystości i mogą wymagać częstych regulacji. Jeśli rozważasz założenie aparatu ceramicznego, przed podjęciem decyzji możesz zapytać ortodontę o zalecany sposób pielęgnacji i czyszczenia. Aparat ceramiczny można również założyć, jeśli zęby są w złym stanie lub jeśli chcesz dokonać drastycznej zmiany.

Wygląd

Wygląd aparatu porcelanowego może być jego zdecydowaną zaletą. W przeciwieństwie do tradycyjnych aparatów metalowych, aparaty ceramiczne są prawie niewidoczne. Doskonale wyglądają w połączeniu z kolorowymi drutami łukowymi. Aparat ceramiczny jest bardziej dyskretną opcją, która czyni go bardziej atrakcyjnym na zdjęciach. Jeśli nie jesteś pewien, czy najlepszy dla Ciebie będzie aparat ceramiczny czy metalowy, rozważ skonsultowanie się ze specjalistą stomatologiem. Istnieje wiele zalet tego stylu aparatu.

Jedną z głównych wad aparatów ceramicznych jest ich utrzymanie. Ponieważ ceramika jest biała, istnieje większe prawdopodobieństwo jej przebarwienia. Z tego powodu należy szczotkować zęby po każdym posiłku i napoju. Należy również unikać pokarmów i napojów, które barwią ceramiczne zamki. Pokarmy, które plamią ceramiczne aparaty ortodontyczne to czerwone wino, sos marinara, kawa i niektóre owoce. Z czasem zamki ceramiczne mogą stać się żółte i wyblakłe.

Jedną z największych obaw pacjentów związanych z aparatem ortodontycznym jest jego wygląd. Chociaż aparaty metalowe są często najbardziej oczywiste, aparaty ceramiczne nie mają tego samego piętna. Ze względu na swój wygląd, aparaty ceramiczne mogą być estetyczne dla niektórych pacjentów. W rzeczywistości pacjenci mogą nawet dodać kolorowe paski do swoich ceramicznych aparatów ortodontycznych, aby wyglądały one bardziej naturalnie. Podobnie jak w przypadku aparatów metalowych, aparaty ceramiczne mogą również poprawić samoocenę pacjenta.

Zaletą są również bezbarwne aparaty ortodontyczne. Tego typu aparaty nie zajmują dużo miejsca na zębach. Mniejsze rozmiary aparatów bezbarwnych sprawiają, że rzadziej przeszkadzają one w jedzeniu i szczotkowaniu zębów. Niektórzy jednak martwią się, że aparaty przezroczyste są słabsze od aparatów metalowych. Niekoniecznie tak jest. Przezroczysty aparat ortodontyczny jest trwały i wytrzymuje kilka lat. Będziesz dumny ze swoich pięknych, nowych zębów.

Kolorowe zespoły

Aparaty ceramiczne mają wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi aparatami metalowymi. Chociaż wygląd tych aparatów jest nadal zauważalny, są one znacznie mniejsze i prawie niewyczuwalne. Aparaty te są szczególnie atrakcyjne z kolorowymi biglami. Stanowią one bardziej dyskretną opcję niż aparaty metalowe i często wyglądają lepiej na zdjęciach. Są one idealne dla pacjentów, którzy chcą zachować dyskrecję w związku z ich aparatem ortodontycznym. Poniżej wymieniono trzy korzyści wynikające z zastosowania ceramicznych aparatów ortodontycznych.

Dzieci z bezbarwnym aparatem ceramicznym mogą wybrać kolorowe opaski pasujące do ich ulubionych strojów, kolorów szkolnych lub świąt. Jasne kolory są bardziej prawdopodobne, że zostaną pomylone z jedzeniem i zanieczyszczeniami wokół aparatu. Zmiana opasek co kilka tygodni pozwala dziecku na posiadanie własnego stylu i wyrażenie swojej osobowości. Niewidoczne alignery są również opcją, ale nie są tak skuteczne dla tych, którzy mają poważne problemy z zębami. Aparaty porcelanowe są bardziej wszechstronne niż aparaty metalowe, mogą leczyć więcej problemów stomatologicznych i mają podobne korzyści.

Aparaty ceramiczne mają również pewne wady. W porównaniu z bezbarwnymi aparatami ceramicznymi są one trudniejsze do czyszczenia. Płytka nazębna może gromadzić się wokół zamków i powodować białe plamy na zębach. Aparaty te mają również tendencję do łatwiejszego powstawania przebarwień. Ponadto pacjenci z przezroczystymi aparatami ceramicznymi muszą myć zęby co najmniej trzy razy dziennie. Mimo to, pasma bezbarwnych aparatów ceramicznych nie są tak odporne na przebarwienia jak ich ceramiczne odpowiedniki.

Możesz również polubić…