Wybór Redakcji

Czas na zmiany – jak działa zabieg laserowego usuwania tatuażu?

Decyzja o usunięciu tatuażu często wynika z potrzeby zamknięcia pewnego etapu życia lub zmiany osobistych preferencji. Zabieg laserowego usuwania tatuażu to skuteczna metoda na pozbycie się niechcianego tuszu ze skóry. Warto jednak zrozumieć, jak przebiega ta procedura, jak się do niej przygotować się i jakich efektów można się po niej spodziewać. Wyjaśniamy, jak działa laserowe usuwanie tatuażu.

Co warto wiedzieć przed laserowym usuwaniem tatuażu?

Przed podjęciem decyzji o usunięciu tatuażu laserem, konieczna jest konsultacja ze specjalistą, który oceni stan skóry oraz rodzaj i wielkość tatuażu. Procedura powinna być wykonywana przez doświadczonego lekarza. Ważne jest, aby upewnić się, że zabieg będzie przeprowadzony w klinice, dysponującej nowoczesnym sprzętem, takiej jak Klinika Miracki przy ul. Królewskiej w Warszawie. Podczas konsultacji wstępnej specjalista powinien poinformować o wszystkich aspektach zabiegu, w tym o planowanej liczbie sesji potrzebnych do usunięcia tatuażu oraz o całkowitych kosztach terapii laserowej.

Laserowe usuwanie tatuażu – jak to działa?

Zabieg laserowo usuwania tatuażu polega na zastosowaniu zaawansowanej technologii skoncentrowanej wiązki światła, która absorbowana jest przez pigment tuszu znajdujący się w skórze. Proces ten nazywa się selektywną fototermolizą. Laser emituje krótkie, intensywne impulsy światła, które są pochłaniane przez barwniki tatuażu. Różne kolory tuszu reagują na różne długości fali światła, co wymaga zastosowania odpowiedniego typu lasera dostosowanego do danego tatuażu. Jedną z najnowocześniejszych technologii są lasery pikosekundowe, które są w stanie usunąć większość barwników, z wyjątkiem białego.

Gdy energia lasera pochłaniana jest przez pigment tatuażu, jest on rozkładany na drobniejsze cząsteczki, które następnie są stopniowo usuwane na drodze naturalnych procesów zachodzących w organizmie, głównie przez układ limfatyczny. Cały proces wymaga zazwyczaj kilku, a w niektórych przypadkach nawet kilkunastu sesji. Ostateczna liczba zabiegów zależy od takich czynników, jak: wielkość, kolor, wiek tatuażu, a także głębokość, na jaką został wstrzyknięty tusz.

Czego się spodziewać po zabiegu laserowego usuwania tatuażu?

Laserowe usuwanie tatuażu jest procedurą stosunkowo komfortową. Nowoczesne urządzenia wyposażone są w specjalne głowice, które chłodzą skórę podczas laseroterapii. Dodatkowo przed zabiegiem skóra może zostać znieczulona przy pomocy specjalnego kremu, zwłaszcza w przypadku osób o niskim progu bólu i rozległych tatuaży.

Po zabiegu laserowego usuwania tatuażu skóra w miejscu działania urządzenia może być zaczerwieniona i obrzęknięta, co jest naturalną reakcją na światło lasera. W kolejnych dniach mogą pojawić się strupki lub pęcherze, które są częścią procesu gojenia. Ważne jest, aby nie usuwać ich samodzielnie i stosować się do zaleceń pozabiegowych, takich jak unikanie bezpośredniej ekspozycji skóry na słońce i stosowanie kremów z filtrem UV. Efekty usuwania tatuażu zależą od wielu czynników, w tym od głębokości i rodzaju użytego tuszu, ale większość pacjentów zauważa znaczną redukcję widoczności tatuażu już po kilku pierwszych sesjach. W przypadku najtrudniejszych tatuaży wykonuje się nawet kilkanaście sesji, a cały proces pozbywania się pigmentu ze skóry może trwać nawet kilka lat.

Nie przegap najnowszych trendów w dziedzinie laseroterapii! Ta strona zawiera więcej informacji, dzięki której będziesz na bieżąco.

Materiał promocyjny

Możesz również polubić…